كدخبر: ۲۸۸۸۵
تاريخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۱ - ۰۲:۱۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر:
وزیر کشور بندر آزاد شدن بوشهر را عملی کند
رازنیوز: رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر از استاندار جدید بوشهر و وزیر کشور خواست که موضوع بندر آزاد شدن بوشهر و خروج پادگان‌های نظامی از شهرهای استان را پیگیری کنند.


به گزارش پایگاه خبری رازنیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر حجت‌الاسلام سید مهدی پورفاطمی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه استانداران بوشهر اظهار داشت: منابع انسانی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر چه در داخل و چه در خارج استان است که استاندار جدید باید از این ظرفیت‌ها به نحوی مطلوب استفاده کند.

وی عدالت را از جمله خواسته‌های مردم استان بوشهر ذکر کرد و گفت: مردم استان بوشهر همواره در طول تاریخ در مقابل ظلم و جور ایستادگی کردند و در دوران پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی نیز شهدای گرانقدری را تقدیم نظام کردند.

نماینده دشتی و تنگستان بیان داشت: از استاندار جدید انتظار داریم با خرد جمعی و بهره‌مندی از تفکرات تمام گروه‌ها در استان زمینه را برای توسعه بیشتر استان بوشهر فراهم کند.

این نماینده مجلس با قدردانی از تلاش‌های استاندار سابق بوشهر افزود: اجرایی شدن مصوبه 50 درصد اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی از آرزوهای دیرینه مردم استان بود که مهندس جهانبخش با حمایت‌های آیت‌الله صفایی و مجمع نمایندگان استان آن را محقق کرد و این یکی از اقدامات مؤثر و خوب استاندار سابق بوشهر بوده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در استان مغفول مانده است گفت: بی‌شک این اقدام استاندار سابق نقش تاثیرگذاری در به کارگیری نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز استان دارد، ضمن اینکه استاندار جدید هم باید همین مسیر را ادامه داده و با تلاش برای ایجاد پتروشیمی‌های جدید استان زمینه اشتغال جوانان بومی در صنایع نفت و گاز استان را فراهم کند.

نماینده دشتی و تنگستان با اشاره به کمبود زمین در بوشهر افزود: یکی از مشکلاتی که چندین سال است بوشهری‌ها با آن دست به گریبان هستند وجود پادگان‌های نظامی است که استاندار جدید باید برای رفع کمبود زمین در بوشهر اقدام کند.

وی خطاب به استاندار جدید بوشهر گفت: بوشهری‌ها مردمی قدرشناس و ولایی هستند و از استاندار جدید که فردی جانباز و خدوم است انتظار داریم با تلاش و عملکرد مثبت در خدمت به مردم و خانواده شهدا کوشا باشد.

پورفاطمی گفت: بوشهر استانی ویژه است و این موضع را به رئیس جمهور هم گفته‌ام، بنابراین استاندار بوشهر باید در جلسات هیئت دولت حاضر باشد.

پورفاطمی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان بوشهر بیان کرد: بوشهر قطب انرژی کشور است و باید از این ظرفیت برای توسعه اشتغال و رفع بیکاری بیش از پیش استفاده کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های تجاری و بندری بوشهر گفت: از وزیر کشور انتظار داریم موضوع بندر آزاد شدن بوشهر را که از خواسته‌های مردمی است عملی کنند.
* نام:
ايميل:
* نظر: